Facebook instagram Google+ telegram (پروفیل مهندسی)ویدئوهای آموزشی پروفیل آلومینیومی twitter vymand پروفیل شیاردار

استفاده از اتصالات کمکی برای محکم کردن فریم ساخته شده با پروفیل شیاردار صنعتی (پروفیل مهندسی)

حتما در برخی فریم هایی که با پروفیل های شیاردار صنعتی ساخته شده اند با چنین اتصالاتی برخورد کرده اید.

این اتصالات بیشتر در فریم های صنعتی و اصطلاحا Heavy Duty مورد استفاده قرار می گیرند. زمان هایی که مثلا پروفیل مهندسی سری 45x90 یا 45x45 استفاده می شوند.هدف از استفاده از این ورق های فلزی این است که استحکام سازه ی ما را افزایش دهند. نمی توان گفت که این ورق ها جایگزین نبشی های دیواره دار دو طرفه یا یک طرفه ی دوبل هستند. در روش استفاده از ورق شما می توانید با انبوهی از پیچ و مهره سطح درگیری ورق را افزایش دهید و به این ترتیب استحکام بیشتری ایجاد کنید. اما اولین مشکلی که برای شما به وجود می آید این است که نمای کارتان را خراب کرده اید. اما ممکن است ترجیح دهید که زیبایی را فدای استحکام کنید.

شکل، تعداد سوراخ ها و نقشه ی این مدل اتصال کاملا در اختیار طراح خواهد بود. می توانید پر سوراخ و یا کم سوراخ استفاده کنید.

می توانید آنقدر پیچ و مهره در آن استفاده کنید که پروفیل آلومینیومی فریم شما فرصت تکان خوردن نداشته باشد.

و البته می توانید تعداد این سوراخ ها و نقشه را کوچک و کم سوراخ در نظر بگیرید.

این مدل اتصال کاربرد مهم دیگری نیز دارد. می تواند در مواردی که می خواهید در داخل شیارهای پروفیل شیاردار صنعتی از ورق یا شیشه یا پنل استفاده کنید این اتصال را از داخل استفاده کنید تا هم در نمای فریم ظاهر نشود و هم این که شیار داخل فریم شما آزاد باشد. این مدل اتصال نیازمند استفاده از مهره تی می باشد و ترجیحا بهتر است در اتصال از پیچ قارچی استفاده شود تا گلِ پیچ سطح درگیری بیشتری با ورق داشته باشد. پیچ های قارچی آلنی معمولا دارای قیمتی بالاتری هستند ولی استفاده از آن ها در این روش را توصیه می کنیم.

در تلاش هستیم تا این مدل اتصالات را در وایمند شاپ موجود کنیم. معمولا ورق آهن 3 میل بهینه ترین ورق مناسب برای این اتصال می باشد و پس از انجام عملیات حتما باید روی آن آبکاریِ گالوانیزه و یا کروماته انجام شود. اگر اصرار دارید که استحکام فریم خود را از این هم بیشتر کنید می توان سوراخ ها را قلاویز کرد تا درگیری ورق با پیچ بیشتر شود. البته ما این کار را فقط زمانی مناسب می دانیم که شما صرفا می خواهید از این اتصال برای وصل کردن پروفیل مهندسی فریم آلومینیومی خود استفاده کنید و اگر از سایر اتصالات نیز بهره می برید قلاویزکاری صرفا زحمت و هزینه ی اضافی می باشد.

به یاد داشته باشید منظور ما از فریم های صنعتی بزرگ، فریم های مرتفع صنعتی مانند پله های صنعتی، بالابرها و یا خطوط تولید بزرگ می باشد. در ساخت فریم هایی مانند اسکلت های یک یا دو متری با استفاده از نبشی های لچکی دار دوبل و یا تیرهای اضافه ی ساپورت با پروفیل مهندسی هم می توانید استحکام بیشتری ایجاد کنید.

در مواردی که می خواهید از پروفیل مهندسی در فریم صنعتی خود به عنوان یک لچکی استفاده کنید، می توانید با یک نقشه ی خوب اتصال را برقرار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد مهندسی فروش وایمند شاپ تماس بگیرید.

telegram
پشتیبانی تلگرام از8 صبح تا12 شب

Admin:@ Salevymand

telegram

به کانال تلگرام ما بپیوندید

ID:@ vymandshop

پشتیبانی