cart-icon 0
0تومان

جمع صورت حساب

0 تومان

اتصال لچکی برای ایجاد استحکام بیشتر در سازه با پروفیل شیاردار

حتما بسیار دیده اید که در ساختمان هایی که با پروفیل های آهنی درست می کنند از اتصال ضربدری آهن به عنوان لچکی استفاده می کنند تا استحکام سازه ی خود را بیشتر کنند. 

در این روش محل اتصال لچکی ها به سازه ی اصلی می بایست دارای استحکام بسیار بالایی باشد. در غیرِ این صورت به شدت زیر بار دچار شکست می شود. همان گونه که در شکلِ بالا نیز مشاهده می کنید، در ساختمان با اسکلت آهنی تنها به جوشکاریِ لچکی به فریم اصلی بسنده نمی کنند، بلکه با قرار دادن یک پلیت به عنوان واسطه میزان سطح جوشکاری را افزایش می دهند.

ما قبلا در مورد شیوه ی نصب لچکی مقاله ای مفصل نوشته ایم (از اینجا بخوانید) و در آن انواع روش های مورد استفاده را قید کرده و گفتیم که کم هزینه ترین روش استفاده از سوراخ کاری و مهره تی و پیچ آلن می باشد.  یکی از مشکلات بزرگ این روش نیاز به سوراخ کاریِ دقیق در آن می باشد که طبیعتا امکان آن برای هر کس وجود ندارد. از این رو ما روش دیگر را پیشنهاد می کنیم.

در این روش پروفیل لچکی به صورت 45 درجه در دو سر برش خورده و سپس یک اتصال ورق آهنی از بیرون به آن نصب می شود و با استفاده از مهره تی و پیچ سفت می شود.

از مزیت های این روش این است که شما می توانید علاوه بر این که در هر دو سمت پروفیل لچکی یک اتصال قرار دهید می توان با افزایش تعداد سوراخ ها و یا لوبیایی کردن اتصال و یا حتی افزایش ضخامت قطعه اتصال را قوی تر کرد. فقط به یاد داشته باشید که افزایش ضخامت قطعه نقش بسیار اندکی در استحکام اتصال دارد زیرا عملا چیزی که نگهدارنده این اتصال می باشد، بدنه ی پیج ها می باشد. پس هر چقدر پیش بزرگ تر باشد و جنس فولاد آن بهتر باشد استحکام اتصال شما نیز بیشتر خواهد بود.

در حال حاضر میزهای ساخته شده در وایمند شاپ که دارای طول و عرض بالایی هستند همگی از این روش برای افزایش استحکام استفاده می کنند.

در بالا نمونه ای از این میزها با طول 4 متر را مشاهده می کنید. به زودی این اتصال در وایمند شاپ موجود می گردد و از طریق سایت، کانال تلگرام و اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد.

این مدل اتصال با نام بست بیرونی 45 درجه با ورق 3 میل و به صورت گالوانیزه تولید می شود و طی چند روز آینده برای پروفیل های شیار 10 موجود خواهد شد.

 

 

ارسال دیدگاه

افزودن دیدگاه

نظرات

0 0

تعداد:

cart-icon-1 افزودن به سبد خرید